Castingi dla kupujących - efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

Aug 21, 2023 · Time 3 min. czytania

Rządowy program „Bezpieczny kredyt” rozgrzał rynek nieruchomości do tego stopnia, że właściciele mieszkań oferowanych do sprzedaży zaczęli urządzać… castingi dla kupujących. Do tego dochodzi wzrost cen mieszkań. Skutkiem tego procesu może być odejście od trendu posiadania własnego mieszkania.

Przegląd prasy / Freedom Review

Rynek nieruchomości w Polsce zmieni się do 2030 roku. Mieszkania na własność zostaną wyparte przez najem. Strefa Inwestorów, 14.08.2023

W ciągu kolejnych 7 lat odejdziemy od trendu posiadania własnego mieszkania. Wpłyną na to różne czynniki, które możemy obserwować już dziś, a w kolejnych latach mogą przybrać na intensywności. Pierwszym z nich będzie wzrost cen mieszkań, przez co lokale szczególnie w dużych miastach staną się mniej dostępne.

Istotna okaże się również mniejsza dostępność kredytów hipotecznych. Wyraźnie, już dziś, wpływa na to sytuacja demograficzna, młode osoby coraz później lub wcale decydują się na założenie rodziny, a żyjąc w pojedynkę, wymagania są mniejsze.

Źródło: Rynek nieruchomości w Polsce zmieni się do 2030 roku

Domy większe niż 70 m kw. bez pozwolenia. Rzeczpospolita, 17.08.2023

Na tanim kredycie mogą skorzystać także inwestorzy. Rządowy program dopłat podbija ceny mieszkań i nowych, i używanych. To woda na młyn spekulantów i flipperów.

Źródło: Domy większe niż 70 m kw. bez pozwolenia

Castingi dla kupujących. Rynek nieruchomości opanowała gorączka. Money.pl, 18.08.2023

Rządowy program rozgrzał rynek nieruchomości do tego stopnia, że właściciele mieszkań oferowanych do sprzedaży zaczęli urządzać castingi dla kupujących.

Źródło: Castingi dla kupujących

Domy większe niż 70 m kw. bez pozwolenia. Ustawa może pojawić się jeszcze w tym roku. Forsal.pl, 19.08.2023

Zakładamy, że przepisy umożliwiające budowę domów powyżej 70 m kw. bez pozwolenia wejdą w życie jeszcze w tym roku – powiedział w sobotę minister rozwoju Waldemar Buda. Dodał, że do końca roku zostaną udostępnione też projekty domów o powierzchni 120, 150 i 180 m kw. do bezpłatnego pobrania.

Źródło: Domy większe niż 70 m kw. bez pozwolenia

Już 31 sierpnia zmiany w podatku PCC przy zakupie nieruchomości. Pit.pl, 19.08.2023

31 sierpnia br. wejdzie w życie zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych kupna pierwszego mieszkania lub domu. Nowe zasady będą dotyczyły nabycia pierwszego mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

Źródło: Już 31 sierpnia zmiany w podatku PCC przy zakupie nieruchomości

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Sprzedaż domu z kredytem krok po kroku

Posiadanie nieruchomości obciążonej ustanowioną na rzecz banku hipoteką nie wyklucza możliwości jej sprzedaży, a tym samym możliwości jej zakupu. Dowiedz się, jak przeprowadzić sprzedaż domu z kredytem krok po kroku. Informację o wpisanej hipotece w księdze wieczystej nieruchomości znajdziemy w dziale czwartym. Znając numer księgi wieczystej, możemy zweryfikować jej treść na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. […]

Freedom Nieruchomości Partnerem akcji Uśmiechnięty Dzień

W dniach 26 i 27 lipca 2021 r. w bydgoskim Myślęcinku odbyło się niesamowite wydarzenie, którego partnerem zostało Freedom Nieruchomości. Dziecięcy, Uśmiechnięty Dzień to akcja charytatywna, odbywająca się co pół roku – przed gwiazdką i w wakacje, organizowana przez Gazetę Pomorską. Gośćmi wydarzenia, były dzieci z domów dziecka oraz innych placówek typu rodzinnego z województwa […]

Umowa na wyłączność – na co zwracać uwagę przy podpisywaniu?

Nie wiesz czym jest umowa na wyłączność? Czy może jesteś już na początku procesu sprzedaży mieszkania i poszukujesz dobrego pośrednika? A może masz już pewne doświadczenia ze sprzedażą nieruchomości i szukasz pomocy, bo wcześniejsze działania nie przyniosły efektu? Bez względu na to na jakim etapie sprzedaży jesteś, warto byś wiedział, na co zwrócić uwagę przy […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.