Pierwsze Mieszkanie - ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

Aug 28, 2023 · Time 3 min. czytania

Po dwóch miesiącach funkcjonowania programu Pierwsze Mieszkanie przyszedł czas na podsumowanie. Do tej pory wnioski o wsparcie we wzięciu kredytu złożyło ponad 32 tys. osób. Podpisano także 2 tys. 709 umów na prawie 1 mld złotych. Czy rynek nieruchomości znów odżywa?

Przegląd prasy

Pierwsze Mieszkanie. Ile osób złożyło wnioski? Forsal.pl, 21.08.2023

Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie „Pierwsze Mieszkanie”; podpisano 2 tys. 709 umów na prawie 1 mld złotych.

Źródło: Pierwsze Mieszkanie. Ile osób złożyło wnioski

Procenty w dół, zdolność w górę – w hipotekach mocne zmiany. Milion złotych kredytu na horyzoncie. Bankier.pl, 22.08.2023

Kolejny miesiąc kontynuacji trendu – tak można podsumować ostatnie zmiany w szacunkach zdolności kredytowej prezentowanych przez banki udzielające kredytów hipotecznych. W długim terminie przekłada się to na spore podbicie dostępnego finansowania. Najwyższa dostępna kwota przebija o 200 tys. zł maksimum sprzed roku.

Źródło: Procenty w dół, zdolność w górę

Podaż mieszkań rośnie, ale powoli. Rzeczpospolita, 22.08.2023

W lipcu deweloperzy w całej Polsce ruszyli z budową blisko 9,3 tys. mieszkań – podał GUS. To o 4,4 proc. więcej niż w maju – i to trzeci miesiąc rosnącej aktywności inwestycyjnej, licząc miesiąc do miesiąca. W relacji do lipca 2022 r. wzrost sięgnął prawie 11 proc. – po raz pierwszy w tym roku mamy wzrost w ujęciu rok do roku. To dlatego, że w I połowie ub.r. deweloperzy, mimo rosnących stóp procentowych, budowali jeszcze na potęgę – po kilkanaście tysięcy mieszkań miesięcznie. W lipcu 2022 r. rozpoczęło się już mocne hamowanie, zatem w kolejnych miesiącach można się spodziewać wzrostów rok do roku.

Źródło: Podaż mieszkań rośnie, ale powoli

Tak wyglądają średnie ceny działek budowlanych w Polsce. TVN24, 25.08.2023

Działki budowlane zyskują na popularności jako alternatywa dla mieszkań, choć zainteresowanie mieszkaniami jest wciąż trzykrotnie większe. Nowy rządowy program kredytowy wpłynął jednak na wzrost zainteresowania także tym typem nieruchomości.

Źródło: Tak wyglądają średnie ceny działek budowlanych w Polsce

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Postępowanie spadkowe

Spadkobiercą zostaje się zwykle w momencie śmierci spadkodawcy, czyli w chwili otwarcia spadku. Niezależnie od tego, czy dziedziczymy zgodnie z ustawą czy na podstawie testamentu, aby odziedziczonym majątkiem móc rozporządzać, zasadne jest przeprowadzenie postępowania spadkowego. Z artykułu dowiesz się: Kiedy trzeba przeprowadzić postępowanie spadkowe Jak przebiega, ile trwa i ile kosztuje postępowanie spadkowe Jak wygląda […]

Szkolenie Freedom Nieruchomości w Warszawie

Pierwsze szkolenie partnerów franczyzowych Freedom Nieruchomości w 2018 roku było na swój sposób wyjątkowe. Dlaczego?

Praca agenta nieruchomości – 10 najczęstszych mitów

Godziny spędzone za biurkiem, bieganie z teczką po mieście, dziesiątki telefonów. Tak wygląda praca agenta nieruchomości w świetle wszystkich towarzyszących jej stereotypów. Tylko czy mają one jakiekolwiek pokrycie z prawdą?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.