2023 rok to dobry czas dla inwestorów, ale sytuacja nie sprzyja kredytobiorcom. Przegląd prasy 30.01.2023

Jan 30, 2023 ·

Rynek kredytowy nie odbuduje się w szybkim tempie, ale to nie oznacza, że sprzedaż nieruchomości stoi w miejscu. Popyt na nie konsekwentnie się odbudowuje. Sytuacja na rynku jest korzystna dla klientów gotówkowych. Na rynku jest więcej ciekawych ofert i mniej chętnych. Sprawdź nasz przegląd najnowszych artykułów z branży!

Skala całej przeceny na rynku nieruchomości nie powinna wynieść więcej niż 10%. Strefa inwestorów, 24.01.2023

W 2023 popyt na rynku nieruchomości będzie się konsekwentnie odbudowywał. To ostatni rok, w którym nabywcy mieszkań będą dyktować warunki. Całkowita skala przeceny cen mieszkań nie powinna przekroczyć 10%. Będzie mniejsza niż wydawało się jeszcze na początku 2022 roku.

Źródło: Skala całej przeceny na rynku nieruchomości nie powinna wynieść więcej niż 10%

5 prognoz dla rynku nieruchomości. Forsal.pl, 26.01.2023

2023 rok na rynku nieruchomości będzie dobrym czasem dla inwestorów. O ile aktualna sytuacja na rynku mieszkań nie sprzyja kredytobiorcom, to jest to dobry moment dla osób dysponujących gotówką. Dynamiczny wzrost cen nieruchomości w ostatnim czasie zwolnił, a deweloperzy są otwarci na negocjacje. Na rynku jest też więcej ciekawych ofert i mniej chętnych.

Źródło: 5 prognoz dla rynku nieruchomości

Wycena mieszkań znów drgnęła w górę. Bankier.pl, 30.01.2023

Zarówno w przypadku nowych mieszkań, jak i lokali z drugiej ręki grudzień 2022 r. przyniósł wzrost średnich cen ofertowych – wynika z udostępnionych Bankier.pl danych Otodom. W ujęciu rocznym, z uwagi na efekt bazy, stawki, zwłaszcza na rynku wtórnym, rosły w jednocyfrowym tempie.
Źródło: Wycena mieszkań znów drgnęła w górę

Mieszkaniówka na niskim biegu. Parkiet, 29.01.2023

Nie należy liczyć, że rynek kredytowy tak szybko się odbuduje. Zobaczymy, jak w ogóle zachowa się system, uważam, że takiej łatwości brania kredytu, jaką widzieliśmy w ostatnich latach, już nie będzie – mówi Jarosław Szanajca, prezes spółki Dom Development.
Źródło: Mieszkaniówka na niskim biegu

Co się stało z cenami mieszkań? TVN24, 29.01.2023

Ceny mieszkań spadały drugi kwartał z rzędu. Na całym rynku nieruchomości spadki były niewielkie – wynika z raportu Expandera i Rentier.io. Było też kilka miast, w których ceny wzrosły. Szczególnie uwagę zwraca Rzeszów, w którym ceny w ofertach sprzedaży podskoczyły zarówno w przypadku małych, średnich, jak i dużych mieszkań.
Źródło: Co się stało z cenami mieszkań?

Może to też Ci się spodoba

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości

Ogłoszenia sprzedam/kupię bez pośrednika, to w tej chwili na rynku naprawdę rzadkość. Z reguły zamieszczają je albo osoby z doświadczeniem w branży nieruchomości, albo takie, które nie są świadome pułapek i trudności, jakie na nie czekają.  Większość z nas raczej nie sprzedaje mieszkania czy domu co roku. Często mamy więc w głowie stereotyp agenta cwaniaka, […]

Home staging – o co w tym wszystkim chodzi?

Każdy, kto wpadł na pomysł sprzedaży nieruchomości zastanawiał się jak ugryźć ten „kawałek chleba”. Na początek prosta sprawa – trzeba zrobić „jakieś” zdjęcia, trzy, może ze cztery… Chyba wystarczy, przecież jak ktoś będzie chciał to przyjdzie i zobaczy na żywo. Otóż nie! Home staging jest sztuką, dzięki której szybko i zyskownie sprzedasz nieruchomość!

O co warto zadbać w biznesie na swoim?

Własny biznes – marzenie wielu z nas i synonim niezależności. Jednak to właśnie bycie swoim własnym szefem sprawia, że sami musimy  zatroszczyć się o wszystkie podstawowe kwestie. Na co szczególnie zwrócić uwagę by zachować płynność i motywację do działania? Podpowiadamy! Mam plan Przy zakładaniu własnej działalności biznesplan wydaje się właściwie oczywistością, prawda? Niestety tylko z […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.