2023 rok to dobry czas dla inwestorów, ale sytuacja nie sprzyja kredytobiorcom. Przegląd prasy 30.01.2023

sty 30, 2023 ·

Rynek kredytowy nie odbuduje się w szybkim tempie, ale to nie oznacza, że sprzedaż nieruchomości stoi w miejscu. Popyt na nie konsekwentnie się odbudowuje. Sytuacja na rynku jest korzystna dla klientów gotówkowych. Na rynku jest więcej ciekawych ofert i mniej chętnych. Sprawdź nasz przegląd najnowszych artykułów z branży!

Skala całej przeceny na rynku nieruchomości nie powinna wynieść więcej niż 10%. Strefa inwestorów, 24.01.2023

W 2023 popyt na rynku nieruchomości będzie się konsekwentnie odbudowywał. To ostatni rok, w którym nabywcy mieszkań będą dyktować warunki. Całkowita skala przeceny cen mieszkań nie powinna przekroczyć 10%. Będzie mniejsza niż wydawało się jeszcze na początku 2022 roku.

Źródło: Skala całej przeceny na rynku nieruchomości nie powinna wynieść więcej niż 10%

5 prognoz dla rynku nieruchomości. Forsal.pl, 26.01.2023

2023 rok na rynku nieruchomości będzie dobrym czasem dla inwestorów. O ile aktualna sytuacja na rynku mieszkań nie sprzyja kredytobiorcom, to jest to dobry moment dla osób dysponujących gotówką. Dynamiczny wzrost cen nieruchomości w ostatnim czasie zwolnił, a deweloperzy są otwarci na negocjacje. Na rynku jest też więcej ciekawych ofert i mniej chętnych.

Źródło: 5 prognoz dla rynku nieruchomości

Wycena mieszkań znów drgnęła w górę. Bankier.pl, 30.01.2023

Zarówno w przypadku nowych mieszkań, jak i lokali z drugiej ręki grudzień 2022 r. przyniósł wzrost średnich cen ofertowych – wynika z udostępnionych Bankier.pl danych Otodom. W ujęciu rocznym, z uwagi na efekt bazy, stawki, zwłaszcza na rynku wtórnym, rosły w jednocyfrowym tempie.
Źródło: Wycena mieszkań znów drgnęła w górę

Mieszkaniówka na niskim biegu. Parkiet, 29.01.2023

Nie należy liczyć, że rynek kredytowy tak szybko się odbuduje. Zobaczymy, jak w ogóle zachowa się system, uważam, że takiej łatwości brania kredytu, jaką widzieliśmy w ostatnich latach, już nie będzie – mówi Jarosław Szanajca, prezes spółki Dom Development.
Źródło: Mieszkaniówka na niskim biegu

Co się stało z cenami mieszkań? TVN24, 29.01.2023

Ceny mieszkań spadały drugi kwartał z rzędu. Na całym rynku nieruchomości spadki były niewielkie – wynika z raportu Expandera i Rentier.io. Było też kilka miast, w których ceny wzrosły. Szczególnie uwagę zwraca Rzeszów, w którym ceny w ofertach sprzedaży podskoczyły zarówno w przypadku małych, średnich, jak i dużych mieszkań.
Źródło: Co się stało z cenami mieszkań?

Może to też Ci się spodoba

Suburbanizacja

Suburbanizacja w polskich miastach. Co to jest?

Powstawanie miast-sypialni przez wiele osób postrzegane jest jako negatywne zjawisko, jednak to naturalna odpowiedź na rosnące ceny mieszkań oraz brak dostępnych lokalizacji w centrach miast. Zjawisko planowanego rozrastania się stref podmiejskich to suburbanizacja - sprawdź, na czym dokładnie polega oraz jakie niesie za sobą szanse i wyzwania.

Ewelina Zdancewicz sty 16, 2024 · 5 min. czytania

Co to jest flipping nieruchomości, ile można zarobić

Zasadę działania flippingu  można streścić jednym zdaniem — tanio kupić, drożej sprzedać. W przypadku nieruchomości oczywiście rzadko bywa to takie proste, a po drodze jest kilka pułapek, na których łatwo się wyłożyć. Jeśli jednak będziesz wiedzieć czego się spodziewać, a na co uważać i dobrze wszystko zaplanujesz, to może być całkiem opłacalny sposób pomnażania swoich […]

Blokowanie sprzedaży, czyli przesądy o wyłączności

Pracując jako doradca nieruchomości, bardzo często spotykam się z różnymi przesądami, tezami czy opiniami dotyczącymi umowy na wyłączność. “Prowizja jest za wysoka”, “jak może mi pani zagwarantować szybką sprzedaż?”, “jak szeroka będzie promocja mojej oferty?” itd. Jak wytłumaczyć klientom, że wyłączność to nie blokowanie sprzedaży, ale szansa na większy zysk i oszczędność czasu?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.