Rób Swoje 03: Jak pracować na rekomendacjach?

Jun 07, 2019 · Time 6 min. czytania

Rekomendacje to święty Graal sprzedaży i biznesu. Każdy chciałby mieć lojalnych klientów, którzy polecają nas dalej. Ale jak to zrobić? Na co stawiać? Jakich trików używać? A może wręcz przeciwnie? Jakim nie być, by być polecanym? W trzecim odcinku Freedom Podcast – Rób Swoje! o tym, jak pracować na rekomendacjach i odnieść sukces rozmawiamy z Joanną Jażdżewską, doświadczoną agentką nieruchomości i dyrektorką własnego biura.

Jak budować bazę lojalnych, tj. polecających nas i nasze usługi klientów? W czym tkwi tajemnica pracy na rekomendacjach i co można zrobić, aby poprawić swój biznes właśnie w tym zakresie? Dowiedz się, jak pracować na rekomendacjach, słuchając rozmowy z praktykiem!

 

Listen to “3: Jak pracować na rekomendacjach – Joanna Jażdżewska” on Spreaker.

Sekret pracy na rekomendacjach

Gościem prowadzącej podcast Agnieszki Wiśniewskiej jest Joanna Jażdżewska – doświadczony pośrednik nieruchomości. Zaczynała w 2012 roku w międzynarodowej sieci biur nieruchomości RE/MAX. Dziś jest dyrektorem biura Freedom Nieruchomości Gdynia. Wyznaje zasadę, że skuteczność sprzedaży nieruchomości zależy od spełnienia jednocześnie trzech warunków:

  • ustalenia ceny rynkowej i klienta docelowego,
  • odpowiedniego przygotowania nieruchomości do sprzedaży
  • marketingu – sprawnego posługiwania się umiejętnościami handlowymi i interpersonalnymi.

Zaangażowanie i dokładność to cechy najczęściej wymieniane przez jej klientów. W efekcie czego, zdecydowana większość osób zainteresowanych współpracą, trafia do niej z polecenia.

 

Joanna Jażdżewska - podcast - jak pracować na rekomendacjach?

Sekret rekomendacji? Profesjonalna obsługa klientów na co dzień. Druga rzecz to budowanie sieci kontaktów biznesowych w branży. Wsparcie, wymiana doświadczeń i wzajemne polecanie się sprawdzonym klientom.

– Podstawę naszej pracy stanowią zaufanie i dobra ocena świadczonych usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami – mówi Joanna Jażdżewska. – Klient musi mi ufać i być zadowolony ze wszystkich wykonanych czynności, żeby mnie polecić.

Rozmawiaj z klientami – w realu i przez komunikatory

Dyrektor biura nieruchomości Freedom w Gdyni zwraca również uwagę na znaczenie marketingu i budowania marki osobistej w pracy pośrednika. – Klientów z polecenia zdobywamy również poprzez działania w internecie i social media. Najczęściej dzięki komunikacji w grupach związanych z naszą branżą lub poprzez oficjalne komunikatory, połączone m.in. z Facebookiem czy Instagramem – zaznacza Jażdżewska. – Od szybkiej odpowiedzi na pytanie lub zgłoszenie zapotrzebowania na daną usługę zależy w dużej mierze to, czy klient podejmie z nami współpracę, czy odejdzie do konkurencji. Jeśli jakość obsługi mu się spodoba, na pewno podzieli się opinią o biurze ze znajomymi w realnej i wirtualnej rzeczywistości.

Jak działają mechanizmy pracy opartej na poleceniach? Posłuchaj całego odcinka podcastu z udziałem Joanny Jażdżewskiej!

Najlepszy podcast o biznesie i nie tylko!

Freedom Podcast – Rób Swoje! to audycja, która pomoże ci rozwinąć skrzydła w biznesie. Nasi goście inspirują do działania i uczą, jak prowadzić rentowną firmę oraz czerpać radość z codziennej pracy. Wierzymy, że w biznesie – tak jak w życiu – warto robić swoje. My sprzedajemy nieruchomości, a ty?

Co nas wyróżnia? Zapraszamy gości z różnych branż – twórców aplikacji mobilnych, specjalistów od marketingu, doradców finansowych i podatkowych, przedsiębiorców z branży nieruchomości, trenerów sprzedaży. Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grona naszych subskrybentów i zapisz się do newslettera! Formularz znajdziesz poniżej.

Gdzie słuchać podcastu Rób Swoje?

Znajdziesz nas we wszystkich aplikacjach do słuchania podcastów na Androidach oraz w aplikacji Podcasty od iTunes. Jesteśmy też w Spotify oraz w serwisie YouTube. Sprawdź sam, co wiesz o prowadzeniu biznesu w różnych branżach, m.in. w nieruchomościach.

Jeśli spodobała ci się nasza audycja, koniecznie zostaw komentarz i gwiazdki. Nic tak nie rozwija jak zdrowy feedback! 🙂 Wydawcą podcastu jest ogólnopolska sieć biur Freedom Nieruchomości.

Fot. Natalia Zwolińska, www.enzestudio.pl

Rób Swoje 01: Metoda leniwego sprzedawcy

Rób Swoje 02: Pomysł na własny biznes

Rób Swoje 03: Jak pracować na rekomendacjach?

Rób Swoje 04: Znaczenie internetu w sprzedaży nieruchomości

Rób Swoje 05: Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Rób Swoje 06: Tata. Mąż. Meneger. Mentor.

Rób Swoje 07: Słowiańska legenda… biznesu

Rób Swoje 08: SEO w małej agencji nieruchomości

Rób Swoje 09: To mi się NIE opłaca 


Może to też Ci się spodoba

Deregulacja zawodu pośrednika nieruchomości zostanie wycofana? Zawód nie będzie już wolny

Waldemar Buda zapowiada zmiany na rynku pośrednictwa nieruchomości. Wynika to z pojawiających się na nim nieprawidłowości, takich jak pobieranie opłat od dwóch stron transakcji. Zmiany w przepisach, czyli ponowne uregulowanie zawodu pośrednika, mają zmienić tę sytuację. Co dokładnie planuje minister rozwoju i jak wpłynie to na pośredników? Skąd pomysł na wycofanie deregulacji zawodu pośrednika nieruchomości? […]

5 dowodów na to, że praca w nieruchomościach to freelance bez ryzyka!

Interesuje Cię praca w nieruchomościach? Od zawsze myślałeś o działaniu na własny rachunek? Marzysz o niezależności i braku ograniczeń finansowych, ale boisz się ryzyka? Zobacz, co do zaoferowania ma dla Ciebie ta branża!

Jak się mentalnie przygotować do założenia własnego biznesu

Powodów, które sprawiają, że zaczynamy myśleć o własnej firmie jest pewnie tyle, ilu przedsiębiorców. Czasem to kwestia wyboru, czasem wręcz przeciwnie – braku innego wyjścia. Niezależnie jednak od tego, dlaczego podejmujemy decyzję o przejściu na swoje, warto dobrze się przygotować. Nie tylko finansowo i merytorycznie, ale również mentalnie. To szczególnie istotne, jeśli pomysł na biznes […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.