Rób Swoje 03: Jak pracować na rekomendacjach?

Jun 07, 2019 · Time 6 min. czytania

Rekomendacje to święty Graal sprzedaży i biznesu. Każdy chciałby mieć lojalnych klientów, którzy polecają nas dalej. Ale jak to zrobić? Na co stawiać? Jakich trików używać? A może wręcz przeciwnie? Jakim nie być, by być polecanym? W trzecim odcinku Freedom Podcast – Rób Swoje! o tym, jak pracować na rekomendacjach i odnieść sukces rozmawiamy z Joanną Jażdżewską, doświadczoną agentką nieruchomości i dyrektorką własnego biura.

Jak budować bazę lojalnych, tj. polecających nas i nasze usługi klientów? W czym tkwi tajemnica pracy na rekomendacjach i co można zrobić, aby poprawić swój biznes właśnie w tym zakresie? Dowiedz się, jak pracować na rekomendacjach, słuchając rozmowy z praktykiem!

 

Listen to “3: Jak pracować na rekomendacjach – Joanna Jażdżewska” on Spreaker.

Sekret pracy na rekomendacjach

Gościem prowadzącej podcast Agnieszki Wiśniewskiej jest Joanna Jażdżewska – doświadczony pośrednik nieruchomości. Zaczynała w 2012 roku w międzynarodowej sieci biur nieruchomości RE/MAX. Dziś jest dyrektorem biura Freedom Nieruchomości Gdynia. Wyznaje zasadę, że skuteczność sprzedaży nieruchomości zależy od spełnienia jednocześnie trzech warunków:

  • ustalenia ceny rynkowej i klienta docelowego,
  • odpowiedniego przygotowania nieruchomości do sprzedaży
  • marketingu – sprawnego posługiwania się umiejętnościami handlowymi i interpersonalnymi.

Zaangażowanie i dokładność to cechy najczęściej wymieniane przez jej klientów. W efekcie czego, zdecydowana większość osób zainteresowanych współpracą, trafia do niej z polecenia.

 

Joanna Jażdżewska - podcast - jak pracować na rekomendacjach?

Sekret rekomendacji? Profesjonalna obsługa klientów na co dzień. Druga rzecz to budowanie sieci kontaktów biznesowych w branży. Wsparcie, wymiana doświadczeń i wzajemne polecanie się sprawdzonym klientom.

– Podstawę naszej pracy stanowią zaufanie i dobra ocena świadczonych usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami – mówi Joanna Jażdżewska. – Klient musi mi ufać i być zadowolony ze wszystkich wykonanych czynności, żeby mnie polecić.

Rozmawiaj z klientami – w realu i przez komunikatory

Dyrektor biura nieruchomości Freedom w Gdyni zwraca również uwagę na znaczenie marketingu i budowania marki osobistej w pracy pośrednika. – Klientów z polecenia zdobywamy również poprzez działania w internecie i social media. Najczęściej dzięki komunikacji w grupach związanych z naszą branżą lub poprzez oficjalne komunikatory, połączone m.in. z Facebookiem czy Instagramem – zaznacza Jażdżewska. – Od szybkiej odpowiedzi na pytanie lub zgłoszenie zapotrzebowania na daną usługę zależy w dużej mierze to, czy klient podejmie z nami współpracę, czy odejdzie do konkurencji. Jeśli jakość obsługi mu się spodoba, na pewno podzieli się opinią o biurze ze znajomymi w realnej i wirtualnej rzeczywistości.

Jak działają mechanizmy pracy opartej na poleceniach? Posłuchaj całego odcinka podcastu z udziałem Joanny Jażdżewskiej!

Najlepszy podcast o biznesie i nie tylko!

Freedom Podcast – Rób Swoje! to audycja, która pomoże ci rozwinąć skrzydła w biznesie. Nasi goście inspirują do działania i uczą, jak prowadzić rentowną firmę oraz czerpać radość z codziennej pracy. Wierzymy, że w biznesie – tak jak w życiu – warto robić swoje. My sprzedajemy nieruchomości, a ty?

Co nas wyróżnia? Zapraszamy gości z różnych branż – twórców aplikacji mobilnych, specjalistów od marketingu, doradców finansowych i podatkowych, przedsiębiorców z branży nieruchomości, trenerów sprzedaży. Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grona naszych subskrybentów i zapisz się do newslettera! Formularz znajdziesz poniżej.

Gdzie słuchać podcastu Rób Swoje?

Znajdziesz nas we wszystkich aplikacjach do słuchania podcastów na Androidach oraz w aplikacji Podcasty od iTunes. Jesteśmy też w Spotify oraz w serwisie YouTube. Sprawdź sam, co wiesz o prowadzeniu biznesu w różnych branżach, m.in. w nieruchomościach.

Jeśli spodobała ci się nasza audycja, koniecznie zostaw komentarz i gwiazdki. Nic tak nie rozwija jak zdrowy feedback! 🙂 Wydawcą podcastu jest ogólnopolska sieć biur Freedom Nieruchomości.

Fot. Natalia Zwolińska, www.enzestudio.pl

Rób Swoje 01: Metoda leniwego sprzedawcy

Rób Swoje 02: Pomysł na własny biznes

Rób Swoje 03: Jak pracować na rekomendacjach?

Rób Swoje 04: Znaczenie internetu w sprzedaży nieruchomości

Rób Swoje 05: Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Rób Swoje 06: Tata. Mąż. Meneger. Mentor.

Rób Swoje 07: Słowiańska legenda… biznesu

Rób Swoje 08: SEO w małej agencji nieruchomości

Rób Swoje 09: To mi się NIE opłaca 


Może to też Ci się spodoba

Rynek nieruchomości 2023. Prognozy i perspektywy. Podsumowanie debaty online

Jak wyglądał rynek nieruchomości w 2022 roku? Co wpłynęło na jego sytuację? Czego możemy się spodziewać w 2023 roku? Podczas debaty online “Kupno i sprzedaż nieruchomości w czasie zastoju. Nastroje na rynku w I kw. 2023 r.” poznaliśmy analizy, prognozy i przewidywane nastroje kupujących i sprzedających nieruchomości. W debacie wzięła udział m.in. Agnieszka Grotkowska z […]

“Bezpieczny kredyt 2%” już od lipca. Kto skorzysta z programu?

Od lipca 2023 roku rusza program “Bezpieczny kredyt 2%” na zakup pierwszego domu lub mieszkania. Na czym polega i do kogo jest kierowany? Kto nie będzie mógł skorzystać z taniego kredytu mieszkaniowego? Przeczytaj tekst i dowiedz się więcej! Jak działa program “Bezpieczny kredyt 2%”? Obecnie dla wielu osób kredyt hipoteczny jest nieosiągalny ze względu na […]

Podaż nieruchomości spada, a ceny nie. Co nas czeka? Przegląd prasy 11.07.2022

Podaż mieszkań rośnie, ceny nadal nie idą w dół Ceny mieszkań wciąż nie spadają Kolejna podwyżka czynszów Nadwyżka mieszkań deweloperskich Popyt, podaż i ceny mieszkań. Oto sytuacja na największych rynkach w Polsce. Forsal.pl, 06.07.2022 Z czerwcowych danych wynika, że w 7 największych miastach deweloperzy sprzedali łącznie zaledwie 2,1 tys. mieszkań, co jest wynikiem gorszym od […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.