Rób Swoje 04: Znaczenie internetu w sprzedaży nieruchomości

Jun 28, 2019 · Time 5 min. czytania

Jaka jest rola marketingu internetowego w sprzedaży nieruchomości? Czego mogą nauczyć się pośrednicy od dużych serwisów ogłoszeniowych? Jak będzie wyglądała przyszłość rynku i odpowiedzi na kluczowe pytania, m.in.: ile powinno kosztować pojedyncze ogłoszenie i które elementy procesu kupna-sprzedaży można przenieść do internetu?

O znaczeniu internetu w sprzedaży nieruchomości rozmawiamy w czwartym odcinku Freedom Podcast – Rób Swoje! z Karoliną Kłujszo, marketing managerem serwisu Nieruchomości-online.pl.

Listen to “4: Znaczenie internetu w sprzedaży nieruchomości – Karolina Kłujszo” on Spreaker.

Rosną koszty pozyskania klienta w internecie. Firmy, których biznes opiera się o marketing internetowy rozwijają się coraz szybciej, przyczyniając się do wzrostu konkurencji. Jak w takim środowisku może poradzić sobie biuro nieruchomości? O wnioskach, płynących z pracy nad dużym projektem, jakim jest serwis z ogłoszeniami nieruchomości, rozmawiamy z Karoliną Kłujszo – doświadczonym marketing managerem, zarządzającym zespołem specjalistów serwisu Nieruchomosci-online.pl. Współtworzy projekty związane z rozwojem produktu, wie doskonale, jak przyciągnąć uwagę klienta do danego ogłoszenia.

 

Znaczenie internetu w sprzdaży - Karolina Kłujszo, Freedom Podcast

Co jest naszym kluczem do sukcesu? Praktykujemy od wielu lat “rozmóżdżanie” pomysłów. Wspólnie zastanawiamy się, co można jeszcze zrobić, żeby dane rozwiązanie było najlepsze. Rzadko zostawiamy pomysł w jego bardzo pierwotnej postaci.

Marketing internetowy biura nieruchomości

W czwartym odcinku Freedom Podcast – Rób Swoje! skupiamy się nad wykorzystaniem narzędzi marketingu internetowego do budowania rentowności biura nieruchomości. Czego konkretnie dowiesz się, słuchając podcastu?

  • Na czym polega biznes internetowego serwisu z ogłoszeniami nieruchomości?
  • Jak wygląda praca w serwisie i jego rozwój od kuchni?
  • Co może zrobić biuro nieruchomości, aby poprawić efektywność własnych działań? Czyli sprzedawać szybciej, więcej i mieć większe prowizje?
  • Co powinno być miernikiem skuteczności portalu?
  • Jakie rozwiązania może zastosować biuro nieruchomości, aby zwiększyć ruch i ilość klientów na swojej stronie internetowej?

– Jeżeli pytanie brzmi: które elementy procesu sprzedaży nieruchomości można przenieść do internetu, to zakładam, że w bliższej lub dalszej przyszłości tak naprawdę będzie można niemal wszystko zrobić przez internet – mówi Karolina Kłujszo. – Pytanie tylko, czy rzeczywiście poszukujący będą chcieli skorzystać z takiej formy zakupu lub sprzedaży ich nieruchomości? Czy to będzie po prostu dla nich działać? Tego nie wiemy. To będzie trzeba przetestować. Mam wątpliwości, czy wszyscy raptem pójdziemy jak jeden mąż i zaczniemy przez internet realizować transakcje…

Jak w praktyce działa portal z ogłoszeniami nieruchomości i jakie wnioski płyną z tego dla prowadzących biznes w internecie? Słuchaj Freedom Podcast – Rób Swoje! i rozwiń skrzydła. Znajdziesz nas w aplikacji Podcasty od iTunes, Spotify, we wszystkich aplikacjach na Androida oraz w serwisie YouTube. Przyjemnego słuchania!

Rób Swoje 01: Metoda leniwego sprzedawcy

Rób Swoje 02: Pomysł na własny biznes

Rób Swoje 03: Jak pracować na rekomendacjach?

Rób Swoje 04: Znaczenie internetu w sprzedaży nieruchomości

Rób Swoje 05: Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Rób Swoje 06: Tata. Mąż. Meneger. Mentor.

Rób Swoje 07: Słowiańska legenda… biznesu

Rób Swoje 08: SEO w małej agencji nieruchomości

Rób Swoje 09: To mi się NIE opłaca 

 


Może to też Ci się spodoba

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Wykład otwarty

Dlaczego niektórzy nie mogą sprzedać mieszkania? Dlaczego szybka sprzedaż nieruchomości jest dużym problemem? Przygotowują się wspólnie z moim kolegą Dominkiem do wykładu na temat szybkiej sprzedaży mieszkań musieliśmy poznać odpowiedź na te pytania. Nie można przecież komuś skutecznie pomóc bez wcześniejszej diagnozy. Zapraszamy na wykład otwarty, pt. “Jak szybko sprzedać mieszkanie?”

Boty podbiją rynek nieruchomości? Przegląd prasy 15.05.2023

Nie będzie już trzeba samodzielnie określać dokładnych potrzeb mieszkaniowych – nowy bot oparty na ChatGPT zrobi to za nas. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę lub powiedzieć do smartfona, jak zmieniła nam się sytuacja życiowa (np. “będziemy mieć dziecko, obecnie mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu, chcemy więcej miejsca”), a bot zrozumie kontekst. Następnie przedstawi propozycje nieruchomości do kupienia […]

Baza wiedzy

Szukasz odpowiedzi na pytania związane z pracą w nieruchomościach, z franczyzą nieruchomości, z kupnem i sprzedażą? Baza wiedzy Freedom Nieruchomości zawiera spis wszystkich najważniejszych pytań i odpowiedzi. Jak to działa? Po kliknięciu w pytanie przeniesiesz się na stronę z odpowiedzią. Niech ta wiedza posłuży Ci do podejmowania lepszych decyzji! Baza wiedzy o pośrednictwie w obrocie […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.