Rób Swoje 05: Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Jul 12, 2019 · Time 5 min. czytania

Jak wygląda świat finansów typowego przedsiębiorcy? Czym jest plan finansowy? Jak ustawiać wskaźniki i chronić się przed błędami? Rozmawiamy o tym, co zrobić, żeby nie popłynąć we własnym biznesie. Freedom Podcast – Rób Swoje! Odcinek piąty pt.: Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Gościem prowadzącej Freedom Podcast Agnieszki Wiśniewskiej jest ekonomistka od ponad 15 lat związana z finansami, księgowością i podatkami. Wieloletni praktyk w obszarze zarządzania finansami firmy, doradca biznesowy, specjalista w zakresie wyceny przedsiębiorstw – Agnieszka Rosolińska. Przyjemnego słuchania!

Listen to “5: Jak nie utonąć w morzu wydatków – Agnieszka Rosolińska” on Spreaker.

Freedom Podcast – Rób Swoje! to audycja, która pomoże ci rozwinąć skrzydła w biznesie. Nasi goście inspirują do działania i uczą, jak prowadzić rentowną firmę oraz czerpać radość z codziennej pracy. Wierzymy, że w biznesie – tak jak w życiu – warto robić swoje. My sprzedajemy nieruchomości, a ty?

Jak przygotować się do inwestycji we własną firmę? 

– Do każdej inwestycji trzeba się bardzo odpowiedzialnie przygotować – mówi Agnieszka Rosolińska. – Oszacować zasoby, które mamy i to, czym dysponujemy. Czy oczekiwany okres zwrotu z tej inwestycji jest dla nas satysfakcjonujący? Czasami niestety przedsiębiorcy mają takie poczucie, że skoro włożyli pieniądze w biznes, zaraz będą coś z tego mieć. Okazuje się, że jest element odroczenia. Jak się zaczyna liczyć biznes na spokojnie, bez nerwów, to okazuje się, że w sumie… tak musiało być. Przygotować trzeba się zatem od strony przychodowej i od strony kosztowej. Inwestycja – jak sama nazwa wskazuje – ma wygenerować dochód w przyszłości.

 

Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Płynność ma dla mnie zawsze przewagę nad rentownością. Firma może przez jakiś czas być nierentowna – to znaczy mieć przejściową stratę, którą jesteśmy w stanie zaakceptować. Jeżeli jednak firma straci płynność, czyli nie będzie miała zdolności do regulowania bieżących zobowiązań w terminie, to już mamy problem.

Agnieszka Rosolińska – od ponad 15 lat związana z finansami, księgowością i podatkami. Wieloletni praktyk w obszarze zarządzania finansami firmy, doradca biznesowy, specjalista w zakresie wyceny przedsiębiorstw. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze przekształceń, łączenia i podziału spółek, a także problematyki upadłościowej i restrukturyzacyjnej. Absolwentka studiów doktoranckich w dziedzinie nauk ekonomicznych. Certyfikowany Księgowy Ministra Finansów.

W 2018 roku została wspólnikiem Freedom Nieruchomości. Jako Dyrektor finansowy odpowiada za zarządzanie finansami, nadzoruje dział finansowo-księgowy.

Gdzie słuchać podcastu Freedom?

Słuchaj Freedom Podcast – Rób Swoje! i rozwiń skrzydła. Znajdziesz nas w aplikacji Podcasty od iTunesSpotify, we wszystkich aplikacjach na Androida oraz w serwisie YouTube.

Bezpośrednie linki znajdziesz również poniżej! Przyjemnego słuchania!

Rób Swoje 01: Metoda leniwego sprzedawcy

Rób Swoje 02: Pomysł na własny biznes

Rób Swoje 03: Jak pracować na rekomendacjach?

Rób Swoje 04: Znaczenie internetu w sprzedaży nieruchomości

Rób Swoje 05: Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Rób Swoje 06: Tata. Mąż. Meneger. Mentor.

Rób Swoje 07: Słowiańska legenda… biznesu

Rób Swoje 08: SEO w małej agencji nieruchomości

Rób Swoje 09: To mi się NIE opłaca 

 


Może to też Ci się spodoba

Mam już stałą pracę. Czy mogę dorobić jako pośrednik?

Mam już stałą pracę. Czy mogę dorobić jako pośrednik?

Jaki wpływ na politykę firmy będę mieć?

Jaki wpływ na politykę firmy będę mieć?

Kredyt na budowę domu – na co zwrócić uwagę?

Posiadanie własnego domu jest marzeniem wielu z nas. Zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy pandemia mocno ograniczyła nasze możliwości przemieszczania się i zmusiła do pracy zdalnej. Wszyscy mocno odczuliśmy potrzebę posiadania własnej, większej przestrzeni, którą niewątpliwie może dać dom z ogrodem.  Nasze plany o większej przestrzeni możemy spełnić rozpoczynając budowę na własną rękę, nabywając dom od […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.