Rób Swoje 05: Jak nie utonąć w morzu wydatków?

lip 12, 2019 · Time 5 min. czytania

Jak wygląda świat finansów typowego przedsiębiorcy? Czym jest plan finansowy? Jak ustawiać wskaźniki i chronić się przed błędami? Rozmawiamy o tym, co zrobić, żeby nie popłynąć we własnym biznesie. Freedom Podcast – Rób Swoje! Odcinek piąty pt.: Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Gościem prowadzącej Freedom Podcast Agnieszki Wiśniewskiej jest ekonomistka od ponad 15 lat związana z finansami, księgowością i podatkami. Wieloletni praktyk w obszarze zarządzania finansami firmy, doradca biznesowy, specjalista w zakresie wyceny przedsiębiorstw – Agnieszka Rosolińska. Przyjemnego słuchania!

Listen to “5: Jak nie utonąć w morzu wydatków – Agnieszka Rosolińska” on Spreaker.

Freedom Podcast – Rób Swoje! to audycja, która pomoże ci rozwinąć skrzydła w biznesie. Nasi goście inspirują do działania i uczą, jak prowadzić rentowną firmę oraz czerpać radość z codziennej pracy. Wierzymy, że w biznesie – tak jak w życiu – warto robić swoje. My sprzedajemy nieruchomości, a ty?

Jak przygotować się do inwestycji we własną firmę? 

– Do każdej inwestycji trzeba się bardzo odpowiedzialnie przygotować – mówi Agnieszka Rosolińska. – Oszacować zasoby, które mamy i to, czym dysponujemy. Czy oczekiwany okres zwrotu z tej inwestycji jest dla nas satysfakcjonujący? Czasami niestety przedsiębiorcy mają takie poczucie, że skoro włożyli pieniądze w biznes, zaraz będą coś z tego mieć. Okazuje się, że jest element odroczenia. Jak się zaczyna liczyć biznes na spokojnie, bez nerwów, to okazuje się, że w sumie… tak musiało być. Przygotować trzeba się zatem od strony przychodowej i od strony kosztowej. Inwestycja – jak sama nazwa wskazuje – ma wygenerować dochód w przyszłości.

 

Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Płynność ma dla mnie zawsze przewagę nad rentownością. Firma może przez jakiś czas być nierentowna – to znaczy mieć przejściową stratę, którą jesteśmy w stanie zaakceptować. Jeżeli jednak firma straci płynność, czyli nie będzie miała zdolności do regulowania bieżących zobowiązań w terminie, to już mamy problem.

Agnieszka Rosolińska – od ponad 15 lat związana z finansami, księgowością i podatkami. Wieloletni praktyk w obszarze zarządzania finansami firmy, doradca biznesowy, specjalista w zakresie wyceny przedsiębiorstw. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze przekształceń, łączenia i podziału spółek, a także problematyki upadłościowej i restrukturyzacyjnej. Absolwentka studiów doktoranckich w dziedzinie nauk ekonomicznych. Certyfikowany Księgowy Ministra Finansów.

W 2018 roku została wspólnikiem Freedom Nieruchomości. Jako Dyrektor finansowy odpowiada za zarządzanie finansami, nadzoruje dział finansowo-księgowy.

Gdzie słuchać podcastu Freedom?

Słuchaj Freedom Podcast – Rób Swoje! i rozwiń skrzydła. Znajdziesz nas w aplikacji Podcasty od iTunesSpotify, we wszystkich aplikacjach na Androida oraz w serwisie YouTube.

Bezpośrednie linki znajdziesz również poniżej! Przyjemnego słuchania!

Rób Swoje 01: Metoda leniwego sprzedawcy

Rób Swoje 02: Pomysł na własny biznes

Rób Swoje 03: Jak pracować na rekomendacjach?

Rób Swoje 04: Znaczenie internetu w sprzedaży nieruchomości

Rób Swoje 05: Jak nie utonąć w morzu wydatków?

Rób Swoje 06: Tata. Mąż. Meneger. Mentor.

Rób Swoje 07: Słowiańska legenda… biznesu

Rób Swoje 08: SEO w małej agencji nieruchomości

Rób Swoje 09: To mi się NIE opłaca 

 


Może to też Ci się spodoba

ak powinna wyglądać polityka mieszkaniowa w Polsce? Przegląd prasy 22.01.2024

Jak powinna wyglądać polityka mieszkaniowa w Polsce? Przegląd prasy 22.01.2024

O tym, jak powinna wyglądać polityka mieszkaniowa w Polsce, prowadzonych jest wiele dyskusji. Nowy wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki w wywiadzie dla Interii porusza tę kwestię. Więcej w naszym nowym Przeglądzie prasy Freedom!

Ewelina Zdancewicz sty 22, 2024 · 4 min. czytania

Koszty zakupu mieszkania. Co powinieneś wiedzieć?

W pewnym momencie życia zapala ci się lampka z pomysłem: kupię mieszkanie! Tak, to ten czas kiedy, chcesz się usamodzielnić i zacząć żyć na własny rachunek, a posiadanie własnego M przestaje być już tylko marzeniem. Jak się do tego przygotować i przejść gładko przez całą transakcję?  Jakie są koszty zakupu mieszkania na rynku pierwotnym i […]

Pewny wybór 21: Jak rozmawiać z klientem, aby poznać jego potrzeby?

Rozmowa z klientem nie zawsze należy do łatwych. Inwestor może nie znać bądź nie chcieć komunikować wprost swoich oczekiwań. Wtedy z pomocą przychodzi sztuka zadawania pytań.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.