RPP znowu obniżyła stopy procentowe! Przegląd prasy 16.10.2023

paź 16, 2023 · Time 3 min. czytania

Dobra wiadomość dla osób spłacających kredyty hipoteczne. Rada Polityki Pieniężnej drugi raz z rzędu obniżyła stopy procentowe. Stopa referencyjna spadła do 5,75 proc. To nie jedyna zmiana na rynku nieruchomości. Mimo spadku stóp procentowych w wielu instytucjach kredytobiorcy mogą liczyć na niższą kwotę finansowania - październik przyniósł tylko lekki wzrost średniej zdolności kredytowej w kredytach hipotecznych.

Przegląd prasy

Rajd na rynku nieruchomości. Za większe pieniądze kupujący dostają mniejszy metraż. Forsal.pl, 11.10.2023

Ceny nowych mieszkań w największych miastach poszły w górę szybciej niż inflacja i średnie wynagrodzenie.

Źródło: Rajd na rynku nieruchomości

„Bezpieczny Kredyt 2%” jest jak dżin wypuszczony z butelki? Trzy niepokojące wiadomości z rynku nieruchomości. Subiektywnie o finansach

Totalnie zapchane wnioskami kredytowymi banki, lawinowo rosnące ceny nieruchomości i powrót boomu na inwestowanie w mieszkania – tak zmienił się rynek nieruchomości w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Zatrzymane z powodu inflacji inwestycje deweloperów dopiero ruszają, a wypuszczony z butelki dżin, czyli „Bezpieczny Kredyt 2%” – choć dał tysiącom ludzi nadzieję na własne mieszkanie – to dla setek tysięcy innych ludzi coraz większy problem. Trzy niepokojące wiadomości z rynku nieruchomości.

Źródło: „Bezpieczny Kredyt 2%” jest jak dżin wypuszczony z butelki?

Stopy spadają, mieszkania drożeją. Rzeczpospolita, 12.10.2023

Rada Polityki Pieniężnej drugi raz z rzędu obniżyła stopy procentowe. Stopa referencyjna spadła do 5,75 proc. Jak się to przełoży na rynek nieruchomości?

Źródło: Stopy spadają, mieszkania drożeją

Rozpatrzono pozytywnie ok. 20 tys. wniosków o “Bezpieczny kredyt”. Dziennik Gazeta Prawna, 13.10.2023

Na “Bezpieczny Kredyt 2 proc.” złożono ponad 65 tys. wniosków, a ok. 20 tys. rozpatrzono pozytywnie – przekazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w czwartek. Według niego tempo wydawania decyzji przyspieszyło do trzech tygodni.
Źródło: Rozpatrzono pozytywnie ok. 20 tys. wniosków o “bezpieczny kredyt”

Zgasł dopalacz – zdolność kredytowa zacznie się osuwać? Bankier.pl, 16.10.2023

Październik przyniósł tylko lekki wzrost średniej zdolności kredytowej w kredytach hipotecznych. W wielu instytucjach kredytobiorcy mogą liczyć na niższą kwotę finansowania. I to mimo spadku stóp procentowych.
Źródło: Zgasł dopalacz – zdolność kredytowa zacznie się osuwać?

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Jak pozbyć się uciążliwego najemcy?

Inwestycja w nieruchomości powszechnie traktowana jest jako bezpieczna forma lokowania nadwyżek finansowych. I choć trudno się z tym nie zgodzić, każdy inwestor decydujący się na wynajem posiadanego mieszkania czy lokalu, powinien być świadomy istnienia wielu ryzyk. Mowa chociażby o uciążliwych najemcach, którzy mogą nie tylko wyrządzić wiele szkód materialnych, ale również stawiać opór przy próbie […]

All I want for Christmas, czyli 5 pomysłów na świąteczne dekoracje

Inspiracje na święta – krwistoczerwone choinki Melanii Trump w Białym Domu, dodatki scandi, a może naturalność i prostota stylu rustykalnego? Poznaj 5 pomysłów na świąteczne dekoracje i zamień swój dom w magiczną zimową krainę! Od czego zacząć dekorowanie domu na święta? Przede wszystkim zdecyduj się na żywą choinkę w doniczce. Odpowiednio pielęgnowana przetrwa czas Bożego […]

Model biznesowy w nieruchomościach. Case study

Jak prowadzić modelowy biznes w nieruchomościach? Mamy przepis. Zgodzisz się, że na poziomie wizji celem biznesu jest realizacja jakiejś idei. Zmiany dotychczasowego sposobu działania, złamanie schematu, dostarczanie lepszych rozwiązań klientom… Na poziomie ekonomii, celem jest zysk. Aby połączyć te dwa aspekty, niezbędny jest model biznesowy, będący swoistą metodą na osiąganie przewagi konkurencyjnej i zagwarantowanie dochodowości (tj. […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.