Siła kobiet w biznesie nieruchomości. Franczyza to droga do bycia liderem

Mar 25, 2019 · Time 7 min. czytania

Jest licencjonowanym pośrednikiem nieruchomości. Fachu uczyła się w rodzinnej firmie w Opolu. Do działania motywuje ją zadowolenie klientów, którym pomogła sfinalizować wyjątkowo trudne transakcje. Postanowiła dołączyć do ogólnopolskiej sieci, żeby kreować wysoką jakość usług i nowoczesne rozwiązania. 

Aleksandra Cieplik, dyrektor biura Freedom Nieruchomości w Opolu, opowiada o inwestowaniu w nieruchomości na rynku lokalnym. Siła kobiet w biznesie nieruchomości? To możliwość bycia liderem!

Nieruchomości to biznes czy sposób na życie?

Pokochałam tę branżę. Związałam się z nią 18 lat temu, tuż przed maturą. Trochę z przypadku. Miałam pomóc przez kilka miesięcy tacie w jego biurze nieruchomości. Zostałam na dłużej. W tym czasie skończyłam studia prawnicze i jako jedna z najmłodszych osób w Polsce uzyskałam państwową Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Czułam potrzebę pogłębiania wiedzy. Skończyłam więc studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości, zdobyłam kompetencje księgowe, uzyskując tytuł specjalisty do spraw księgowości. Za mną szereg kursów i szkoleń, m.in. z mediacji i analizy finansowej nieruchomości. Możliwość stałego rozwoju sprawia, że uwielbiam to, co robię.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Opolu?

Największą popularnością wśród klientów kupujących cieszą się kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe w przedziale cenowym 250 000 – 300 000 zł. Bardzo dobrze sprzedają się zwłaszcza nowe nieruchomości, pochodzące z inwestycji deweloperskich. Zanim budynki wzniosą się nad ziemię, mieszkania dwupokojowe są już w dużej mierze zarezerwowane. Dlaczego klienci w Opolu zdecydowanie chętniej nabywają mieszkania na rynku pierwotnym? Popyt w tym przypadku kreują ceny – mieszkania w blokach z wielkiej płyty lub w starych kamienicach kosztują niejednokrotnie tyle samo, co nowe lokale w nowoczesnych kompleksach.

Mała podaż działek zdecydowanie nie zaspokaja popytu. Klientów chętnych na zakup działki w atrakcyjnych lokalizacjach w Opolu jest całkiem sporo, mimo cen, sięgających 50 000 zł za jeden ar.

W wiodących opolskich portalach ogłoszeniowych znajdziemy około 700 ofert mieszkań na sprzedaż w mieście oraz ponad 300 ofert sprzedaży domów.  W całym województwie opolskim na sprzedaż wystawiono ponad 5 000 różnych nieruchomości.

Wiele ofert jest w sprzedaży nawet po kilka lat. Nieruchomości nie mogą znaleźć nowego właściciela z różnych względów. Najczęściej z powodu przeszacowanej ceny i kiepskiej lokalizacji. Jeżeli zależy nam na szybkiej i zyskownej sprzedaży, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, znających zarówno rynek opolski, jak i ogólnopolski. Polecam agentów Freedom Nieruchomości.

Co wyróżnia agentów Freedom na rynku lokalnym?

Stawiam na wysoki standard obsługi. Potrzeby klienta zawsze stanowią dla mnie najistotniejszy element współpracy. Klient zawsze może liczyć na moją rzetelność i kompleksowe podejście do tematu. Staram się również stale podnosić kompetencje swoich agentów, realizując cykliczne szkolenia, mające na celu zwiększać umiejętności sprzedażowe, poszerzać wiedzę prawną, umiejętność obserwowania i analizowania zmian na rynku oraz branżowych trendów. Poza tym, moi agenci mają za sobą cały sztab ludzi – prawników, home stagerów, trenerów sprzedaży, fotografów, którzy są gotowi do natychmiastowego działania i pomocy, co uznaję za jedną z najważniejszych zalet franczyzy.

Freedom to dla mnie spełnienie marzeń. Mam możliwość wdrażania i kreowania profesjonalnego wizerunku pośrednika, pracuję w oparciu o najwyższe standardy i korzystam z nowoczesnych narzędzi marketingowych. W dynamicznie zmieniającej się branży nieruchomości ważna jest również wymiana doświadczeń z partnerami z całej Polski.

Zadowolenie klientów to najlepsza motywacja

do rozwijania biznesu w nieruchomościach

 

Jak wybrać odpowiedniego pośrednika nieruchomości?

Praca pośrednika w obrocie nieruchomościami cieszy się dzisiaj dużym zainteresowaniem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Na sukces zawodowy kobiet niewątpliwie ma wpływ bardzo dobra organizacja – synergia pracy i codziennych obowiązków prywatnych, umiejętność zarządzania czasem i zasobami, inteligentne rozwiązywanie problemów, empatia, intuicja i zaangażowanie na każdym etapie realizowanych transakcji.

Wyobrażając sobie idealnego pośrednika i poszukując specjalistów do swojego zespołu, zwracam szczególną uwagę na połączenie dwóch rodzajów kompetencji: twardych i miękkich. Wiedza prawna, uzyskanie licencji pośrednika, opanowanie technik sprzedaży – to zaledwie połowa sukcesu. Dopełnienie stanowią wysokie umiejętności komunikacyjne oraz inteligencja emocjonalna.

Co sprawia, że odnosisz kolejne sukcesy na rynku lokalnym?

Do działania motywuje mnie przede wszystkim zadowolenie klientów, którym pomogłam sfinalizować wyjątkowo trudne transakcje. Bardzo osobiście podchodzę też do kwestii kobiet w biznesie. Chciałabym, żeby moja córka wiedziała, że wzięcie spraw we własne ręce przynosi wymierne korzyści w wielu aspektach życia. Mam nadzieję, że zobaczy we mnie lidera i weźmie przykład z silnych kobiet w Opolu, które świetnie zarządzają swoim biznesem.

 

Dyrektor biura Freedom Nieruchomości Opole, Aleksandra Cieplik

Aleksandra Cieplik – dyrektor biura Freedom Nieruchomości w Opolu. Od niemal 20 lat związana z rynkiem nieruchomości. Przez ten czas w rodzinnym biurze nieruchomości odpowiadała zarówno za kwestie handlowe, prawne, jak i finalizację transakcji. Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania – pośrednik w obrocie nieruchomościami z licencją zawodową nr 5235. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości, a także szereg szkoleń i kursów, pozwalających jej na kompleksowe podejście do sprzedaży nieruchomości.

W pracy analityczna i skrupulatna, zorientowana na potrzeby klienta i nastawiona na poszukiwanie optymalnych rozwiązań z zachowaniem wysokich standardów zawodowych. Nie ma dla niej spraw nie do rozwiązania, a klient zawsze może liczyć na jej indywidualne i pełne zaangażowania podejście.

Idealistka. Dołączyła do sieci Freedom Nieruchomości, chcąc promować wysoką jakość usług i nowoczesne rozwiązania oraz kreować profesjonalny wizerunek pośrednika. Ciągle się dokształca, wierząc, że inwestowanie w wiedzę i samorozwój najlepszy sposób na wydawanie pieniędzy.

Z powodzeniem dowodzi zespołem agentów w Opolu – mówią, że są jej “Aniołkami” 🙂

Pośrednicy nieruchomości w Opolu

Prywatnie szczęśliwa żona i mama Matyldy i Mikołaja, pasjonatka dalekich podróży, a w szczególności kultury i kuchni azjatyckiej. Podróże kocha przede wszystkim za dystans, jaki po powrocie dają do dnia codziennego. Odpoczywa przy dobrej muzyce, na nartach lub na rowerze, uwielbia koncerty, Toskanię, dobre jedzenie i jeszcze lepsze książki.

Może to też Ci się spodoba

Podatek od czynności cywilnoprawnych

Podatek od czynności cywilnoprawnych (tzw. PCC) a nabycie nieruchomości? Wydatki, jakie należy ponieść na nabycie nieruchomości, nie odnoszą się jedynie do jej ceny. Generalnie o rodzaju i wysokości dodatkowych kosztów decyduje przede wszystkim charakter danej nieruchomości. Jednym z najczęściej występujących kosztów dodatkowych, w przypadku zakupu np. mieszkania, jest podatek od czynności cywilnoprawnych, tzw. PCC. Dowiedz […]

Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości 2023 – omówienie kierunku rozwoju firmy!

Za nami wyjątkowa Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości – największe, coroczne wydarzenie sieci. Uczestnikami dwudniowego spotkania byli partnerzy i franczyzobiorcy firmy, którzy poruszyli aktualne tematy dotyczące rynku nieruchomości. Nowy kierunek: Freedom Holding! Zaangażowanie, energia i masa wiedzy – tak w skrócie można opisać kwietniową konferencję Partnerów Freedom Nieruchomości. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób: franczyzobiorcy oraz […]

Jak kupić mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Mieszkanie jest już gotowe do zamieszkania, ale w księdze wieczystej wpisany jest bank. Spotkałeś się kiedykolwiek z taką sytuacją? Jaka była Twoja pierwsza reakcja? Strach, obawy, a może nawet chęć zmiany nieruchomości na inną? Okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Sprawdź, jak kupić mieszkanie z kredytem hipotecznym!

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.