Skąd firma bierze klientów?

Apr 18, 2018 · Time 2 min. czytania

Skąd firma bierze klientów?

Korzystamy z ogólnodostępnych systemów wymiany ofert oraz narzędzi marketingu internetowego. Najpowszechniejsze sposoby pozyskiwania klientów to:

  • zimne telefony tj. kontakt z osobami, które wystawiają nieruchomości na sprzedaż,
  • praca na rekomendacjach, a więc poszukiwanie poleceń,
  • korzystanie z narzędzi social selling (budowanie marki osobistej, działania w social media)
  • działania na polu rynku lokalnego,

Każdy z agentów ma tak naprawdę własne sposoby na dotarcie do potencjalnych kontrahentów, wiele zależy od doświadczenia danego pośrednika i jego umiejętności zbudowania marki osobistej – czyli stworzenia wizerunku profesjonalisty, który wzbudza zaufanie i jest polecany przez zadowolonych klientów.

W dzisiejszych czasach najpopularniejszym źródłem pozysku jest oczywiście internet, jednak stałym elementem pracy każdego agenta jest też wykonywanie tzw. zimnych telefonów, czyli dzwonienie bezpośrednio do klientów w celu przekonania ich do współpracy. 

Każdy agent powinien być świadomy, że to on ma bezpośredni wpływ na ilość pozyskanych klientów, dlatego też tak ważne jest aby już od początku zaplanować i wyrobić w sobie nawyk systematycznego wykonywania rozmów pozyskowych.

Może to też Ci się spodoba

Jak znieść współwłasność domu, mieszkania lub działki w 2019 roku?

Współwłasność to posiadanie jednakowego prawa własności do jednej rzeczy przez kilku właścicieli. Oznacza to, że prawa poszczególnych właścicieli nie są uzależnione od wysokości ich udziałów – każdy ze współwłaścicieli ma prawo do całej nieruchomości, a nie jej części. Dowiedz się, jak znieść współwłasność domu, mieszkania lub działki w 2019 roku! Wyróżniamy dwa rodzaje współwłasności: łączną – […]

Własne biuro czy franczyza nieruchomości?

Wiele osób zastanawia się jak zacząć przygodę w branży nieruchomości. Zacząć pracę jako agent, otworzyć własne biuro, czy może zainteresować się franczyzą nieruchomości?

Jakie narzędzia do pracy otrzymuje pośrednik?

Jakie narzędzia do pracy otrzymuje pośrednik?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.