Jak skutecznie realizować cele? Podsumowanie 2016 roku

Jan 11, 2017 · Time 5 min. czytania

Przełom roku to okres podsumowań, wyznaczania nowych celów i planowania ich realizacji. We Freedom Nieruchomości również jesteśmy na tym etapie. Świeżo za nami bal podsumowujący cały poprzedni rok. Z tej okazji, chcemy podzielić się z Wami efektami naszej pracy i kilkoma wskazówkami, prowadzącymi do osiągania swoich zawodowych i prywatnych postanowień. Oto podsumowanie 2016 roku! 

Dokładnie analizuj swoje dokonania

Następnie określ, z których osiągnięć jesteś zadowolony, a w których jest miejsce do poprawy. Mając tę wiedzę nie pozostaje nic innego jak zaplanować pierwszy krok i dążyć do doskonałości. Bez wątpienia, był to dla nas okres niezwykle intensywnego rozwoju. Lecz nie tego „na zewnątrz” a raczej w środku. Rok 2016 był czasem intensywnej pracy, którą wykonał cały zespół. Zaczęliśmy od udoskonalenia sposobu, w jaki szkolimy zarówno początkujących doradców, jak i tych doświadczonych. Jesteśmy organizacją uczącą się. Robimy to, ponieważ chcemy, aby nasi klienci byli zadowoleni z efektów naszej pracy oraz żeby nas polecali. Wymaga to od nas olbrzymiego zaangażowania oraz determinacji.

Wysiłek w zakresie rozwoju wewnętrznego był połączony z rozwojem organizacji. W tym czasie otworzyliśmy 9 nowych oddziałów, co daje wzrost ilości placówek Freedom o 29% w stosunku do roku 2015. Nasza struktura powiększyła się też do blisko 300 osób, a przychody spółki wzrosły o 33%. Zaobserwowaliśmy ogromny wzrost ilości klientów oraz liczby transakcji, które obsłużyliśmy w całej sieci. To dowodzi, że rozwój i ciężka praca zostały docenione przez uczestników rynku nieruchomości. W naszym najstarszym oddziale w Olsztynie obsłużyliśmy też o 36% klientów więcej niż w roku ubiegłym! Nie byłoby to możliwe bez ciągłej weryfikacji postępów i pracy nawet nad najmniejszymi aspektami każdego z celów. Czy na tym poprzestaniemy? Z pewnością nie. Mamy ambitne plany nie tylko na nadchodzący rok, ale i najbliższe lata.

Jeśli nie masz już siły – przyspiesz!

Podczas intensywnego działania każdego dopada zmęczenie. To normalne. Co wówczas zrobić? Kiedy pojawiały się krótkie chwile zwolnienia, od razu rozpoczynaliśmy nowy projekt. Innowacja stanowi jedną z wartości wpisanych w DNA naszej organizacji. To dzięki niej możemy stale przyspieszać, zostawiając znużenie daleko za sobą. W związku z tym, w ubiegłym roku:

  • uruchomiliśmy dedykowaną stronę do obsługi nieruchomości ekskluzywnych,
  • zrealizowaliśmy projekt video poradników, pt. “#szybkapomoc”, skierowany do klientów sprzedających,
  • wprowadziliśmy usługę liftingu nieruchomości, dzięki któremu możemy pomagać Wam w aranżacji swoich wnętrz,
  • wsparliśmy też lokalną drużynę siatkarską – KS Freedom Olsztyn – która udowadnia, że szybkość liczy się na każdym polu.

Każdy z tych projektów wzbogacił nas o nowe doświadczenia i dał świeże spojrzenie na pozostałe cele. Nic bowiem nie napędza do pracy tak, jak dodatkowe efekty, których nie sposób było przewidzieć.

Pracuj nad sobą używając konkretnych liczb i dat

Jak mawiał Napoleon Hill: “Cel to marzenie z datą wykonania”. To właśnie liczby pomagają nam w wymierny sposób weryfikować czynione postępy. Naszym celem było, aby Olsztyn, który jest naszą macierzystą placówką, również mógł pochwalić się świetnymi wynikami. W całym 2016 roku zrealizowaliśmy 440 transakcji sprzedaży, kupna i wynajmu nieruchomości, co daje średnio 37 transakcji miesięcznie. Oznacza to, że każdego dnia minionego roku pomogliśmy komuś szybko sprzedać bądź kupić nieruchomość! W ciągu roku trafiło do nas prawie 800 klientów poszukujących.

Suma cen transakcyjnych sprzedanych nieruchomości wyniosła aż 48 852 409 zł, co daje wzrost na poziomie 25% w stosunku do roku ubiegłego. Te dane pozwalają nam utrzymywać pozycję lidera olsztyńskiego rynku.

Dobrze zaplanuj kolejny rok!

Podstawą szybkiego rozwoju jest ciągłe stawianie sobie kolejnych celów. Co czeka sieć Freedom w 2017?

  • Niesienie pomocy jeszcze większej liczbie klientów w sprzedaniu ich nieruchomości lub w znalezieniu nowej.
  • Zwiększenie liczby oddziałów, dzięki czemu będziemy w stanie docierać do większej ilości klientów.
  • Zostanie wyborem nr 1 dla osób, które chcą pracować na rynku nieruchomości.

Trzymajcie kciuki, a my szybko zabieramy się do realizacji planów!

Może to też Ci się spodoba

Ile zarabia agent nieruchomości?

Chciałbyś wiedzieć ile zarabia agent nieruchomości? Zastanawiasz się nad karierą w branży i chciałbyś wiedzieć, na co musisz się przygotować na początku pracy? Ciekawią Cię formy zatrudnienia i to, na jakie wsparcie możesz liczyć ze strony biura? Przejdźmy zatem do konkretów.

Różowy pomysł na biznes

Szukasz pomysłu na biznes? Franczyza Freedom to pewny wybór. Rozpoczynając współpracę otrzymujesz pełny pakiet możliwości i kompleksową dawkę wiedzy. Bierzesz udział w specjalnie dedykowanych szkoleniach, które mają najbardziej rozbudowany program na rynku. Reszta jest w Twoich rękach. Zobacz jak szkolimy nowych Franczyzobiorców.  Dziś rozmawiamy z Magdaleną Czyż, trenerką sprzedaży w sieci Freedom Nieruchomości. Magdo, dlaczego […]

Od czego zacząć szukanie pomysłu na biznes?

Najlepszy pomysł na biznes siedzi w Twojej głowie. Zrób analizę swoich mocnych i słabych stron, wypisz konkretne, praktyczne umiejętności, które możesz zmonetyzować i przełożyć na rentowny biznes, potem zbadaj rynek, na którym zamierzasz działać i znajdź niszę – to nie musi być kompletnie nowa usługa. Wystarczy, że zapewnisz klientowi maksymalizację korzyści, dzięki swoim usługom lub […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.