Styl skandynawski - jak sprzedać nieruchomość z charakterem?

Nov 07, 2015 · Time 3 min. czytania

Elektryzuje, magnetyzuje, zachwyca – taki jest styl skandynawski. Przebojem wdarł się do świadomości i trafił w gusta Polaków. Za co najbardziej go cenię i dlaczego tak polubiłam z nim pracować? W końcu – jaki wpływ na rynkową pozycję nieruchomości ma utrzymanie jej w takiej konwencji?

Styl skandynawski – dwa nurty w jednej estetyce

Pierwszy styl skandynawski upaja nas sielskością, łącząc drewno z ludowymi akcentami. Drugi, bardziej surowy, pozbawiony jest ozdobników, a dominuje w nim biel i drewno. Charakteryzuje go bardzo widoczna naturalność używanych do budowy materiałów lub deski pokryte farbą olejną. Częstymi dodatkami w mieszkaniach lub domach urządzonych w skandynawskim stylu są futurystyczne, zaokrąglone meble. Bardzo duże znaczenie mają tu dodatki, które znakomicie współgrają z surowością otoczenia.

Elegancja i ciepło w surowym wnętrzu

Mnie osobiście w estetyce stylu skandynawskiego urzeka jego prostota. W domu tego typu czuje się spokój, a przecież o to chodzi każdemu, kto wybiera dla siebie miejsce do życia. Poza tym uwielbiam te dodatki – nietuzinkowe meble i wyposażenie. Do tego dochodzi ciepło bijące od kominka w sezonie jesienno-zimowym. Tak właśnie kojarzyć się może skandynawskie wnętrze: czyste, klarowne, a jednocześnie ciepłe i pełne spokoju i nietuzinkowych dodatków. Minimalizm tego stylu powoduje, że wnętrze nabiera wyrazu elegancji, prostoty, czystości. Zachwycą się nim więc koneserzy piękna, estetyki. Elegancja ta spowodowana jest również dbałością o każdy szczegół pomieszczenia, o każdy jego detal.

Gdybym mogła urządzić jedno pomieszczenie w swoim domu na skandynawską modłę, byłby nim…

zdecydowanie salon. Prosty stół, designerska komoda i krzesła, do tego kanapa z ciekawymi poduszkami i ciepły pled. Nad stołem prosta lampa, w tle kominek lub tzw. koza wypełniona drewnem, palącym się ciepłym płomieniem i ogrzewającym całe pomieszczenie. W takim wnętrzu cała rodzina poczuje się bezpiecznie, spotkania ze znajomymi nabiorą niesamowitego uroku. Każdy kto raz przekroczy próg takiego domu, będzie chętnie do niego powracał.

Liczy się styl i szyk!

Większość osób poszukujących nieruchomości zwraca ogromną uwagę na estetykę wnętrza. Dlatego tak ważne w ofercie są odpowiednie zdjęcia, przedstawiające uporządkowaną, czystą i niezagraconą powierzchnię. Są jednak kupujący, którzy szczególną atencją obdarowują również styl, w jakim utrzymana jest ich nowa przestrzeń do życia. Jednolity i ciekawy klimat powoduje, że klienci od razu skupiają swoją uwagę właśnie na takiej nieruchomości. Charakterystyczne wnętrze zawsze znajdzie swoją grupę docelową, która będzie dodatkowo zdeterminowana, aby je nabyć.

 

Może to też Ci się spodoba

Czy rząd opodatkuje dodatkowe mieszkania? Premier zapowiada nowe przepisy. Przegląd prasy 16.01.2023

Czy 2023 roku to dobre czasy dla inwestorów? Jak wojna, pandemia i ograniczenia w dostępie do kredytów zweryfikowały rynek? I czy sprzedaż pakietów nawet na 70 mieszkań można uznać za patodeweloperkę, której rząd mógłby wypowiedzieć walkę? Zapraszamy do lektury najnowszych artykułów prasowych dotyczących sytuacji na rynku nieruchomości! Dobre czasy dla inwestorów. Rzeczpospolita, 12.01.2023 Rok 2022 […]

Pewny wybór 01: Podwyżka stóp procentowych i rosnące ceny. Jak sobie z tym radzić?

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o podniesieniu stóp procentowych. Jak to przekłada się na raty kredytów? Kiedy i o ile wzrośnie rata? Czy opłaty będą rosły dalej?

Równowaga w sprzedaży nieruchomości – podstawa sukcesu!

Mam nieodparte wrażenie, że zewsząd – czyli: programy telewizyjne, Internet, miesięczniki, kwartalniki, tygodniki, przyjaciele, rodzina, przełożeni – zalewają nas nieustannie informacje na temat równowagi w życiu. Co więcej, nasze organizmy, abyśmy cieszyli się zdrowiem, pracują bezustannie nad równowagą nazywaną homeostazą. Czym jest równowaga w sprzedaży nieruchomości?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.