Targi mieszkań - wszystko o nieruchomościach

Sep 28, 2021 ·

Weekend 25-26 września br. przebiegł pod hasłem nieruchomości. W tych dniach, m.in. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu odbyła się jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów, a w Łodzi, odbyły się Targi Nieruchomości. Frekwencja zwiedzających przerosła oczekiwania większości wystawców, po raz kolejny potwierdzając ogromne zainteresowanie rynkiem nieruchomości nie tylko konsumentów, ale inwestorów nabywających lokale pod wynajem.

W poznańskiej imprezie uczestniczyło ponad 80 wystawców, z czego blisko 60 to deweloperzy, zarówno ogólnopolscy, jak i lokalni, koncentrujący się na inwestycjach w powiecie poznańskim. Obok nich swoje stoiska otworzyły firmy świadczące usługi komplementarne: doradcy kredytowi, specjaliści z dziedziny obrotu nieruchomościami i najmu, dekoratorzy wnętrz. Wydarzenie pozwoliło więc zgromadzić w jednym miejscu wszystkie elementy, potrzebne do podjęcia świadomej decyzji o zakupie domu czy mieszkania.

Targi mieszkań i domów czy warto w nich uczestniczyć?

Wielu sceptyków zadaje sobie pytanie: czy w dobie mediów cyfrowych targi stacjonarne są jeszcze potrzebne? Zwłaszcza w okresie pandemii? W czasach gdy każdy, najmniejszy nawet deweloper posiada swoją stronę internetową i kanały w mediach społecznościowych? Gdy największe portale gromadzą aktualną bazę dostępnych na sprzedaż nieruchomości, a nowoczesne narzędzia takie jak wizualizacje i spacery 3D pozwalają na oględziny bez wychodzenia z domu?

Odpowiedź brzmi, zdecydowanie TAK!

Oto co zyskują zwiedzający targi mieszkań i domów:

Po pierwsze: CZAS. W gąszczu kolejnych realizacji deweloperskich, mieszkań znikających ze sprzedaży w ciągu paru dni, często jeszcze na etapie projektu budowlanego, ciężko porównać wszystkie aktualnie dostępne oferty. Zwykle wymaga to dodatkowego kontaktu telefonicznego czy wizyty w przynajmniej kilku biurach sprzedaży. Targi umożliwiają przyjrzenie się wielu ofertom na raz. Dają też możliwość zadawania szczegółowych pytań, zarówno dotyczących aspektów technicznych nieruchomości, jak i np. planowanych kolejnych inwestycji. Często próżno szukać tego typu informacji w oficjalnych serwisach. Oznacza to, iż w ciągu zaledwie kilku godzin, zwiedzając stoiska większości deweloperów, można zaoszczędzić energię co najmniej kilku dni. A jeśli oferta rynku pierwotnego okaże się mało satysfakcjonująca, stacjonujący w tym samym miejscu pośrednicy obrotu nieruchomościami służą informacją o aktualnych możliwościach rynku wtórnego.

Po drugie: WIEDZĘ. Nawet jeśli zwiedzający nie są jeszcze gotowi do podjęcia decyzji o zakupie mieszkania czy domu, mają wyjątkową możliwość rozmowy z ekspertami. W tym samym miejscu mogą sprawdzić swoją zdolność kredytową, a na stoisku biura nieruchomości porozmawiać o wycenie i sprzedaży dotychczasowego lokalu, określając docelowo budżet i harmonogram działań związanych z nowym zakupem. Z kolei zainteresowani inwestowaniem, zyskują więcej danych pozwalających określić ich możliwości inwestycyjne oraz wsparcie merytoryczne, chociażby w zakresie najmu czy podnajmu.

Po trzecie: PIENIĄDZE. Obecnie firmy deweloperskie rzadko organizują specjalne akcje promocyjne. Zdarza się jednak, iż z myślą o targach przygotowują dodatkową zachętę do szybkiej decyzji o zakupie. To samo tyczy się biur nieruchomości czy firm wnętrzarskich, które często oferują dodatkowe rabaty na swoje usługi dla uczestników targów.

Po czwarte: INSPIRACJĘ. Wymiana wiedzy i doświadczeń w targowej atmosferze często weryfikuje dotychczasowe plany i rodzi nowe pomysły. Może nie mieszkanie, a bliźniak? Może nie rynek pierwotny, a gotowe do wprowadzenia lokum z obrotu wtórnego? A może kupno działki za miastem i zlecenie realizacji gotowego projektu domu?

Bez wątpienia targi mieszkaniowe stanowią doskonałą platformę do weryfikacji planów, konfrontacji marzeń z rzeczywistością i znalezienia stosownych rozwiązań. Dla osób rozpoczynających swoje poszukiwania, intensywność targowych dni może okazać się trochę przytłaczająca. Mnogość ofert i tłumy chętnych w kolejce do specjalistów potrafią wywołać mętlik w głowie. Często taka wizyta kończy się na zebraniu kilku folderów reklamowych inwestycji deweloperskich, krótkiej rozmowie z ekspertem z dziedziny finansów czy obrotu nieruchomościami. Jednak już po powrocie do domu, spokojnym przeanalizowaniu materiałów i dalszym kontakcie z zapoznanymi specjalistami łatwiej nakreślić plan działania, przybliżający do bezpiecznego zakupu wymarzonego M.

 

 

Może to też Ci się spodoba

Co z cenami nieruchomości w obecnej sytuacji. Przegląd prasy 19.05.2022

Sytuacja na rynku nieruchomości jest w tym roku bardzo dynamiczna. Czy długo wyczekiwane spadki cen mieszkań są coraz bardziej realne? Jaki będzie koszt rządowych propozycji wakacji dla kredytobiorców? Czy ceny najmu już się ustabilizowały?

Jak przygotować dobre ogłoszenie?

Jakiś czas temu trenerzy komunikacji zatarli ręce. Dorwali się do badania profesora Alberta Mehrabiana. Z pobieżnej analizy wynikało, że słowa to zaledwie 7% naszej komunikacji.

Jak nie zmarnować potencjału nieruchomości? 4 grzechy główne

Pewnego dnia, przeglądając oferty właścicieli, których mógłbym uratować przed ciężarem niesprzedających się nieruchomości, natknąłem się na lokal położony w samym centrum Knurowa. Zanim sprawdziłem jak długo się “sprzedaje” i na chwilę przed tym jak postanowiłem go w końcu sprzedać, już wiedziałem, że popełniono cztery grzechy główne… Jak nie zmarnować potencjału nieruchomości?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.