Transakcja wiązana, czyli sztuka o współpracy

Oct 26, 2020 · Time 8 min. czytania

Funkcjonujemy teraz w nieco innych realiach. Coraz częściej przekonujemy się na własnej skórze, ile znaczy pomoc innych osób – począwszy od ważnych życiowych decyzji, po asystę w zwykłych codziennych sprawunkach. Siłą rzeczy, obecna sytuacja odbija się także na pracy agentów nieruchomości, ale często oddziałuje na nią… w nadspodziewanie pozytywny sposób! Zobacz, jak kilka oddziałów połączyło siły, żeby wystawić prawdziwą sztukę o współpracy. Oto transakcja wiązana w 3 aktach, w której wystąpią 3 nieruchomości, 3 agentki i 1 klientka.

Bohaterowie sztuki:

Klientka
Justyna – agent nieruchomości Rzeszów
Karolina – agent nieruchomości Warszawa Śródmieście
Oksana – specjalista ds. sprzedaży nieruchomości Warszawa Ochota

Rzecz odbywa się przez większą część sztuki w Rzeszowie, znajdując swój finał (a przynajmniej jeden z dwóch finałów) w Warszawie.

Prolog

Mam mieszkanie na sprzedaż,
oraz mieszkanie kupię.
Lecz jak to wszystko połączyć,
gdy rynek na pół się zaraz rozłupie?

AKT I 

Biuro Freedom Nieruchomości w Rzeszowie. Przy biurku siedzi Justyna. Dzwoni do Klientki kolejny raz. To ich ostatni umówiony kontakt i ostatnia próba zaoferowania swojej pomocy. Za oknem trwają mrozy, jak to w lutym, ale nic jeszcze nie zwiastuje zimna, jakie otuli świat za kilka tygodni. Transakcja wiązana zaczyna swój początek.

JUSTYNA
Droga Klientko, nadobna i miła, to już piąty miesiąc Pani samotnej sprzedaży mija¹.

KLIENTKA
Pani Justyno, nadmienić muszę, że choć zaufanie moje do agentów się rychło przydusza, to za Pani wytrwałość i pewność siebie na jeszcze jedną próbę się skuszę.

JUSTYNA
Zatem czekać nam dłużej już nie przystoi, nowa sesja, home staging i skuteczny opis wszak sam się nie zrobi! Już niebawem – że tak powiem – mieszkanie na sprzedaż, choć stare w budowie, po kilku zabiegach objawi się jako nowe.

I tak Justyna przygotowała mieszkanie na sprzedaż, ale nie będzie to pierwsza tego typu atrakcja – już teraz uprzedzam. By nadać tempa tej długiej historii powiem tylko, że to, co innym agencjom zajęło 5 miesięcy, a i tak czasu na sprzedaż nie stykło, tak Justynie Trojan, dzięki doświadczeniu i do współpracy skłonności, zajęło do kupy ledwie 5 tygodni.

ANTRAKT: Pandemia.

AKT II

Rzeszów, pół roku po wybuchu pandemii. Znajdujemy się w tym samym miejscu, w biurze Freedom, gdzie Justyna przegląda mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie. Nagle telefon w różowym etui przerywa ciszę donośnym dzwonkiem. Dzwoni… Klientka?

KLIENTKA
Pani Justyno! Znowu wyzwanie, nie chcę martwić, ale podwójne tym razem. Nie dość, że sprzedaż – tym razem trudniejsza – to obok niej sprawa jeszcze pilniejsza. Obawiam się bardzo, że czasu nie stanie, lecz jeszcze szybciej potrzebne… mieszkanie w Warszawie!

JUSTYNA
Oczywiście, działamy! Bez żadnych obaw! Jaka to sprzedaż i cóż za mieszkanie się pod oczekiwaniami chowa?

KLIENTKA
Dom na sprzedaż w Rzeszowie czeka, a w Warszawie potrzebne mieszkanie dla młodego człowieka!

JUSTYNA
Znam osobę, która pomoże. Ja sprzedam dom, a ona w Warszawie wachlarz możliwości przed Panią otworzy. Jeśli w temacie zaraz się nic rychło nie zmieni, to młody człowiek, we własnym mieszkaniu, zazna złotej i pięknej warszawskiej jesieni.

I tak oto do pracy się wzięła Justyna, co ceni współpracę i z agentami się trzyma. Długo nie zwlekając, działać zaczęła – do ręki telefon wzięła i zadzwoniła. Zuch dziewczyna²

AKT III

Scena I

Biuro nieruchomości Freedom Warszawa Śródmieście. Wrzesień. W dniu, w którym to czytasz, Drogi Czytelniku, już wiesz, że akcja sztuki kończy się tak samo, jak się zaczęła – w przededniu kolejnej fali epidemii. Jak mawiał Antoni Czechow: “Jeśli w pierwszym akcie powiesiłeś strzelbę na ścianie, to w kolejnym musi wystrzelić”. Zatem korzystając i z umieszczenia w czasie, i z rekwizytu w postaci telefonu, do sztuki wprowadzamy Karolinę, która odbiera połączenie od Justyny. Transakcja wiązana wchodzi na kolejny poziom.

JUSTYNA
Cześć, Karolina! Potrzebnaś mi, Słońce, jak wodzie pustynia³. Niemal w tej chwili potrzebne mieszkanie, dla młodego człowieka, naprawdę na już, gdziekolwiek w Warszawie! Nie takie to proste, jak może się wydać, bo segment mieszkania jakiego nie widać. 50 metrów i 2 pokoje, a wszystko to, jako mówię, naprawdę stylowe, nie będzie łatwo – trochę się boję…

KAROLINA
Nie bój, już działam, już w trakcie rozmowy naradę zwołałam. 

Jak powiedziała, tak też zrobiła – po kilku minutach pół Sieci zwiedziła. Klientka zaś niebawem poznała kilkadziesiąt ofert bez mała! A serce jej skradła M-dwójka na Woli. Z jakiego biura? A jakże – z Freedomu, z Ochoty!

Scena II

Klientka krzyknęła: “W końcu! Mam to!”. A działo się to na warszawskiej Woli, przy ulicy Esperanto.

OKSANA
Gratuluję Pani, Droga Klientko, że po 3 tygodniach staje się Pani właścicielką!

Epilog z morałem

Morał, Drodzy Czytelnicy, jest bowiem taki – czy w pandemii, czy w sprzedaży jeszcze się taki nie trafił, co sam by wszystko zdziałać potrafił. Dla dobra własnego i klienta swojego współpracuj, bo cóż od sukcesu może być przyjemniejszego? A jeśli Ty, Kliencie, chcesz kupić i sprzedać, musimy się poznać – szkoda zwlekać! 🙂

 


¹ Musisz wszak wiedzieć, Drogi Czytelniku, że nieruchomość Klientki, ulokowana na Pelczara w Rzeszowie, zwykłe mieszkanie na sprzedaż, stare budownictwo, czekało na klienta przez ponad 5 miesięcy, będąc ozdobą stron wielu biur z umowami otwartymi. Żeby jednak oszczędzić miejsca w sztuce, te nudne miesiące bez telefonów i kupujących postanowiłem ominąć.
² I znowu Wasz narrator celowo ominie kilka faktów tylko po to, żeby szybciej doprowadzić Was do szczęśliwego finału, w którym czeka na Was morał tej historii.
³ Skoro to czytasz, Drogi Czytelniku, to znak, że błąd rzeczowy zadziałał, a ja nadal mam Twoją uwagę. Zobacz, jak skończyła się ta transakcja wiązana. Dziękuję 😉

Może to też Ci się spodoba

Jak znaleźć dobrego pracownika? Film z udziałem Agnieszki Grotkowskiej

Jak mantrę powtarza się ostatnio sformułowanie, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika, który dyktuje swoje warunki pracodawcom. Jak wygląda sytuacja w branży nieruchomości? Jak znaleźć dobrego pracownika?

”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania

Ile wynosi opłata franczyzowa we Freedom?

Ile wynosi opłata franczyzowa we Freedom?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.