Usługi home stagingu. Czy warto poszerzać swoją ofertę?

mar 22, 2017 · Time 2 min. czytania

Na czym polegają usługi home stagingu? Czy mają szansę stać się alternatywną drogą kariery dla projektantów i architektów? Profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sesji zdjęciowej i prezentacji klientom staje się standardem na rynku. Freedom Nieruchomości doszło w tym do perfekcji.

28 lutego w Olsztynie odbyło się spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań. To ogólnopolska seria edukacyjna, poświęcona rozwojowi architektów i projektantów. Wśród doniesień o najnowszych trendach, najbardziej wyjątkowych materiałach wykończeniowych oraz inspiracjach dla projektantów, znalazło się miejsce na wystąpienie reprezentantki sieci Freedom Nieruchomości. O tym, jakie znaczenie mają usługi home stagingu w biurach nieruchomości mówiła Beata Jabłonowska. Absolwentka Akademii Artystycznej w Gdyni, autorka ponad 100 sesji zdjęciowych oraz aranżacji home stagingowych.

Większy zysk ze sprzedaży i wynajmu nieruchomości

Jabłonowska skupiła się na praktycznym aspekcie zabiegów używanych przy sprzedaży nieruchomości oraz możliwościom rozszerzenia oferty projektantów i architektów o tę właśnie usługę. Zainteresowanie wzbudziła przede wszystkim wśród inwestorów. W technikach home stagingowych zobaczyli bowiem ciekawą i zdecydowanie tańszą alternatywę dla zwiększania zysku z wynajmu nieruchomości.

Ścieżka kariery projektantów

Poszerzanie pakietu usług biur nieruchomości w Polsce o profesjonalny home staging staje się standardem. To otwiera również drzwi do nowych stanowisk pracy specjalistom od projektowania i aranżacji wnętrz. Każdą realizację home stagera wieńczy sesja fotograficzna, następnie obróbka zdjęć i umieszczenie ich w internecie, jako elementów uzupełniających opis nieruchomości na sprzedaż lub wynajem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o home stagingu i możliwościach jego wykorzystania? Przeczytaj artykuł opisujący 10 najważniejszych zasad tej sztuki.

Może to też Ci się spodoba

12 praw nabywców nieruchomości. Jak sprzedać i nie stracić?

Sprzedaż nieruchomości to złożony proces, na którego powodzenie wpływa wiele czynników. Kluczem do finalizacji transakcji jest znalezienie zdecydowanego i wypłacalnego nabywcy. Samo ogłoszenie nie wystarczy. Warto znać zasady negocjacji i typowe zachowania kupującego. Jakie mechanizmy stoją za podejmowaną przez niego ostateczną decyzją? Poznaj 12 praw nabywców nieruchomości. Planujesz sprzedać nieruchomość? Pobierz checklistę – o co […]

Mieszkania dla seniorów i ich dostępność na polskim rynku

Przyszło nam żyć w społeczeństwie starzejącym się. Od ponad dekady eksperci straszą nas szybko rosnącymi wskaźnikami. Osób starszych przybywa, a wskaźnik urodzeń nadal jest bardzo niski. Już niedługo na 1 dziecko przypadać będą aż 4 osoby starsze. Jak reaguje na ten fakt rynek nieruchomości?

Jak uzyskać korzystne warunki kredytowe w MdM?

Rok 2015 był przełomowy dla programu Mieszkanie dla Młodych. Przyniósł ważne zmiany w ustawie o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Najważniejszą z nich była możliwość skorzystania z dopłaty także na rynku wtórnym. Dodatkowo zniesiono ograniczenia wiekowe oraz wymóg nabywania pierwszego mieszkania w przypadku posiadania trójki bądź więcej dzieci. Przypominamy, jak uzyskać korzystne […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.