Zmiany w dodatku mieszkaniowym od 2024 roku. Przegląd prasy 23.10.2023

paź 25, 2023 · Time 3 min. czytania

Zmiany w dodatku mieszkaniowym od 2024 roku. Dodatek mieszkaniowy to narzędzie wsparcia dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą same pokryć kosztów związanych z nieruchomością. W przyszłym roku program zostanie zaktualizowany, a zmiany mogą wpłynąć na zwiększenie liczby beneficjentów. Co konkretnie się zmieni? O tym przeczytasz w nowym Przeglądzie prasy Freedom.

Przegląd prasy

Czy mikrolokale muszą urosnąć. Rzeczpospolita, 19.10.2023

Agnieszka Gacek-Noga, dyrektor Freedom Nieruchomości Wrocław Centrum, ocenia, że deweloperzy, którzy oferowali mikroapartamenty, będą musieli przemyśleć swoje strategie. – Część może się skoncentrować na większych mieszkaniach lub innych typach nieruchomości – uważa. – Nie można jednak wykluczyć, że deweloperzy zdołają dostosować ofertę i nadal będą tworzyć rynek mniejszych apartamentów, na które jest popyt. Szukają ich głównie inwestorzy m.in. na wynajem krótkoterminowy.

ŹródłoCzy mikrolokale muszą urosnąć

Rynek najmu łapie oddech. Korekta przegoniła wakacyjne wzrosty cen. Bankier.pl, 19.10.2023

We wrześniu, w przededniu rozpoczęcia roku akademickiego, obserwowaliśmy korektę na rynku najmu, a w niektórych miastach co najmniej zdecydowane wyhamowanie wzrostu wyceny czynszów – wynika z danych Otodom Analytics. Ile przeciętnie oczekiwali wynajmujący mieszkania w największych polskich miastach.

ŹródłoRynek najmu łapie oddech. Korekta przegoniła wakacyjne wzrosty cen

Dodatek mieszkaniowy. Kluczowe zmiany w 2024 roku. Forsal, 21.10.2023

Dodatek mieszkaniowy jest jednym z narzędzi wsparcia dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, które nie są w stanie samodzielnie pokryć kosztów związanych z mieszkanie. W 2024 roku program zostanie zaktualizowany, wprowadzając zmiany, które pozytywnie wpłynąć mogą na większą liczbę beneficjentów. Jakie są kluczowe modyfikacje? Jak wpłyną na obecnych oraz przyszłych korzystających z dodatku?

ŹródłoDodatek mieszkaniowy. Kluczowe zmiany w 2024 roku

Kredyt 0 proc. i tani najem. Jaki będzie program mieszkaniowy nowego rządu? Interia.pl, 23.10.2023

Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest zła i nie widać oznak poprawy. Kredyt 2 proc. w ekspresowym tempie rozregulował rynek. Ceny tylko w ciągu trzech ostatnich miesięcy wzrosły o 5 proc., ale mimo dużego zainteresowania kupujących, deweloperzy ostrożnie podchodzą do nowych inwestycji. Sytuacja będzie zależeć od tego, jaką politykę mieszkaniową zacznie prowadzić nowy rząd i co zrobi z propozycją “Kredytu 0 proc.”

ŹródłoKredyt 0 proc. i tani najem

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Trafna wycena nieruchomości kluczem do szybkiej sprzedaży

Wycena nieruchomości – wg ustawy o gospodarce nieruchomościami – to proces, w którym dokonuje się określenia wartości rynkowej, odtworzeniowej lub katastralnej nieruchomości. Wyceny dokonuje rzeczoznawca w podejściu porównawczym, dochodowym, kosztowym lub mieszanym.

Zapytania w social mediach. Jak wykorzystać ich potencjał sprzedażowy?

Jak często dyskusje na temat nieruchomości przenoszą się do mediów społecznościowych? Które tematy są wiodące? Jak wykorzystać zapytania w social mediach i przekuć je na realne zyski dla firmy? Zapoznaj się z wynikami badań Freedom Nieruchomości i Instytutu Monitorowania Mediów!

Czy otrzymam wsparcie w rekrutacji pracowników?

Czy otrzymam wsparcie w rekrutacji pracowników?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.